Пропоную вашій увазі липневий номер «Журналу головного інженера» та сподіваюся, що кожен матеріал буде не лише цікавим, а й допоможе у вирішенні важливих робочих питань.
Навесні відбулася велика кількість нововведень у законодавстві, тож враховуючи їх у номері розміщено детальний дайджест змін для ефективної роботи підприємств.
Сьогодні досить актуальною стала тема, щодо повторного використання, а саме переробки, відходів виробництва та споживання. Не оминула вона й переробку сільськогосподарської продукції. Експертною думкою, щодо високих технологій в переробці такої продукції з вами поділиться Олександр Малицький, директор з розвитку WOK GMBH.
Не менш важливим питанням для головних інженерів є організація діловодства інженерних служб, незалежно від того, кого буде призначено відповідальним за виконання паперової роботи – виконувати її буде необхідно.
Обов’язковим питанням під час організації безпечної роботи працівників лишається використання засобів індивідуального захисту. Головний інженер, так чи інакше, причетний до контролю за їх наявністю та застосуванням. Досвідом упровадження корпоративного стандарту ЗІЗ, та ще й за 3 місяці, поділився Сергій Іванов, експерт з питань охорони праці та екологічної безпеки.
Виробників вітчизняної продукції все більше приваблює світовий ринок, а для ефективного виходу на нього необхідне проведення її сертифікації на відповідність міжнародним стандартам. Так, на детальніше розглянуто упровадження Міжнародного стандарту ДСТУ ISO/IEC 17025:2006 «Загальні вимоги до компетентності випробувальних та калібрувальних лабораторій».
Головний спеціаліст Міжнародної асоціації «Пожежна безпека України» Олександр Волошаненко детально розповів нам про загальні вимоги до улаштування та експлуатації електроустановок та первинні засоби пожежогасіння.
І на останок, не забувайте про ретельну підготовку до виконання вогневих робіт, адже наша з вами безпека та безпека підлеглих у великій мірі залежить від дотримання відповідних правил та контролю.